Kiss Kiss Bang Bang

kiss_kiss_bang_bang_23

Piękny tytuł, czyż nie? A dalej jest jeszcze lepiej.
Harry Lockhart – w młodości magik-samouk, w dorosłym życiu… Cóż, mniej widowiskowy złodziejaszek, zainteresowany przeważnie drobnym sprzętem RTV. Jednak pewnej nocy podczas napadu coś idzie nie tak. Włącza się alarm, przyjaciel zostaje, Harry ucieka. Próbując schować się przed policją przypadkowo trafia na przesłuchanie do filmu. I tak złośliwy los przenosi go w świat imprez. O, słodkie Los Angeles. Jak kolorowe potrafi być tutejsze życie. Spotykasz starych znajomych, poznajesz nowych. Harry przez chwilę zapomina, że rolę prywatnego detektywa gra tylko na planie filmowym. Ta chwila zaowocuje całą masą wydarzeń, zabawnych i niebezpiecznych.
Za film odpowiedzialny jest Shane Black – autor scenariusza do obu części Zabójczej broni. Tutaj spisał się świetnie, bo fabuła jest zdrowo zakręcona. Trudne zadanie sensownego jej przekazania przypadło w udziale Narratorowi. Którego gra nie kto inny, jak sam Harry Lockhart. I to gra wyśmienicie, umiejętnie budując klimat rodem ze starych, dobrych powieści detektywistycznych. Wiecie, takich, w których główny bohater, dzięki swej niespotykanej bystrości, łączy dwie pozornie niezwiązane ze sobą sprawy. Harry może nie jest zbyt bystry, ale ma towarzysza. Wołają na niego Gay Perry, a gra go Val Kilmer – smaczek dla tych, którzy mieli przyjemność oglądać Top Secret. Do tego duetu dorzucamy jeszcze obowiązkowo dziewczynę i niech się zacznie przedstawienie!
Bardzo zacne przedstawienie. Są tutaj pościgi samochodowe, piękne dialogi, niesamowite zbiegi okoliczności, a wszystko to okraszone zdrową dawką czarnego humoru. Polecam fanom filmów pokroju Snatcha. Jeżeli, tak jak ja, jesteście zauroczeni jego klimatem, możecie spokojnie sięgać po Kiss Kiss Bang Bang.

Reklamy
Published in: on Czerwiec 30, 2009 at 20:28  3 Komentarze  

The URI to TrackBack this entry is: https://cynamonowezuo.wordpress.com/2009/06/30/kiss-kiss-bang-bang/trackback/

RSS feed for comments on this post.

3 KomentarzeDodaj komentarz

  1. No prosze jaka recenzja :) aż chce się oglądać! Również polecam film, chociaż moja recenzja nie miałaby samych superlatywów :) świetne role Roberta Downey Jr (polecam film „W moich snach”) i Val Kilmer’a (jeden z moich ulubieńców, najlepsze role w Top Secret, Batmanie, Wyspie Doktora Moreau i Willow), dobre teksty chociaż nie najlepsze (najlepsze to takie które po filmie sie z radością cytuje, a tu takich nie ma :p). Widać że amerykanie chcą dorównać anglikom w kręceniu takiego typu filmów, jednak moim zdaniem nigdy im nie dorównają :) Przekręt i Porachunki to mistrzostwo, Kiss Kiss Bang Bang to dobry film ale tylko dobry :) taki na niedzielne nudne popołudnie :) (cynamonowe oczywiście :D)

  2. […] playboya. Ogromna w tym zasługa Roberta Downey Jra (którego wierną fanką jestem od obejrzenia Kiss Kiss Bang Bang). Brawa otrzymuje także Mickey Rourke, który świetnie odegrał rolę „tego złego”. Męska […]

  3. […] playboya. Ogromna w tym zasługa Roberta Downey Jra (którego wierną fanką jestem od obejrzenia Kiss Kiss Bang Bang). Brawa otrzymuje także Mickey Rourke, który świetnie odegrał rolę „tego złego”. Męska […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: